Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
13. 09. 2004
Prva pravoslavna televizija
TRSTENIK, 13.9.2004. – U Trsteniku će uskoro početi da radi prva pravoslavna televizija. Kako javlja dopisnik ANEM-a Gordana Jevđić, Skupština opštine odlučila je da regionalnu TV Trstenik prenese u vlasništvo Žičke eparhije Srpske pravoslavne crkve. Obrazloženje za ovakav postupak privatizacije dao je bivši direktor TV Trstenik i sadašnji zamenik ministra kulture, Miroljub Radosavljević: "Došli smo na ideju da bismo morali da budemo specijalizovana televizija – jer očigledno ne možemo da budemo regionalna – da osnujemo prvu pravoslavnu televiziju. Nije nikakva žurba u pitanju. Da je žurba, mi bismo to uradili mnogo pre. Ovo je kašnjenje, ne žurba. Kasnilo se zbog toga što smo čekali saglasnost Svetog sinoda SPC-a. Ti pregovori traju već 2-3 godine. Vi znate da se u Crkvi sve odluke donose sporo, ali se donose onako kako treba." Radosavljević je naveo da je 30 radnika tog javnog preduzeća dobrovoljno odlučilo da pristupi novoj crkvenoj televiziji, a 26 preostalih radnika ostaće na Radiju i u listu "Tribina", ukoliko se lokalna samouprava za to opredeli. Odbornička većina odlučila je da da saglasnost na odluku Upravnog odbora o prenosu dela imovine javnog preduzeća RTV Trstenik, tačnije samo Televizije, Žičkoj eparhiji. (B92)
-
Nema komentara.













