Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
15. 10. 2004
Novinarima ponovo pretnje
NOVI SAD, 15.10.2004. – Nezavisno društvo novinara Vojvodine najoštrije osuđuje pritisak Srpske radikalne stranke na uređivačku politiku lista "Zrenjanin", kao i sramnu ulogu nekih novinarskih udruženja u tom "slučaju". Naime, odbor SRS-a u Zrenjaninu kritikovao je list "Zrenjanin" zbog toga što objavljuje tekstove koji se tiču ratnih zločina koji su počinjeni na prostoru bivše Jugoslavije u protekloj deceniji. Ta stranka smatra da "jedan regionalni nedeljnik ne treba da se bavi državnom politikom i da svake nedelje ustupa dve trećine stranice za sejanje mržnje". U svom prepoznatljivom maniru, radikali optužuju list "Zrenjanin" da kroz te tekstove "satanizuje većinski narod koji živi u Srbiji". Autoru tih tekstova, profesoru građanskog vaspitanja iz Zrenjanina Ediju Darušiju, "nepoznata lica" već upućuju telefonske pretnje i preko "posrednika" šalju "signale" da "pripazi šta radi", navodi se u saopštenju Nezavisnog društva novinara Vojvodine. Da stvar bude gora, potrudilo se Društvo novinara Vojvodine, koje je u saopštenju "preporučilo" listu "Zrenjanin" kakvu uređivačku politiku treba da vodi "u svetlu političkog trenutka i mogućih posledica na međunacionalne odnose u regionu". To društvo autoru tekstova prigovara što ne piše o dešavanjima na Kosovu iz marta ove godine, umesto što piše o izjavama političara i intelektualaca "od pre 20 godina", dodaje se u saopštenju Nezavisnog društva novinara Vojvodine. (Danas)
-
Nema komentara.













