Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
18. 10. 2004
Skinuta emisija na hrvatskom jeziku
NOVI SAD, 18.10.2004. – Emisija na hrvatskom jeziku skinuta je sa programa Televizije Novi Sad. Trebalo je da emisija, pod novim imenom, "Tragom hrvatskim", bude emitovana u nedelju po podne, prvi put posle letnje pauze. Ovo je četvrti put da rukovodstvo novosadske televizije skida sa programa emisiju na hrvatskom jeziku. Urednica emisije Dušica Dulić kaže da ugovor zbog čijeg je nepotpisivanja emisija, navodno, zaustavljena nije potpisan greškom novosadske televizije i ističe kako je stari ugovor još uvek pravosnažan. "Nije promenjen i nije da sad počinjemo nešto iz početka i nije da nije bilo dogovora", rekla je Dušica Dulić. Direktor "Hrvatske riječi" Zvonimir Perušić ističe kako je prošle nedelje pozvan na potpisivanje ugovora, koji nije bio napisan. "Nema ugovora ali ima obećanja. 'Samo vi uradite emisiju, pošaljite kasetu, sve će biti u redu.' A kada dođe do realizacije emisije, kažu da nema ugovora.” Predsednik Hrvatskog nacionalnog veća Josip Ivanović najavio je kako će ceo slučaj predočiti novoformiranom Savetu za manjine, javlja dopisnik B92 Larisa Inić. (B92)
-
Nema komentara.













