Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
25. 10. 2004
"Labris": Senzacionalistički tekstovi
NOVI SAD, 25.10.2004. – Beogradska organizacija za ljudska prava homoseksualne populacije "Labris" optužuje medije za nekorektno i senzacionalističko pisanje. "Senzacionalističko pisanje o gej-populaciji u Srbiji i Crnoj Gori sračunato je na podizanje tiraža", saopštava "Labris" i navodi rezultate analize pisanja sedam informativnih dnevnih novina i dva nedeljnika, koje je sproveo za šest meseci prošle godine. Prema tim rezultatima, u petini svih tekstova homoseksualna populacija je eksplicitno predstavljena u negativnom kontekstu. "Negativni tekstovi bili su izrazito negativni, a pozitivni blago pozitivni, čime se utisak o negativnosti pojačava", rečeno je na seminaru "Mediji i istospolna orijentacija", koji je "Labris" za vikend organizovao u Novom Sadu, piše novosadski "Građanski list". Aktivisti "Labrisa" tvrde da štampa njihovu populaciju u 70 odsto tekstova smešta u rubrike kao što su "Svet", "Zabava" i "Zanimljivosti". "U rubrikama koje se tiču ekonomije i sporta gej-teme se pojavljuju u jedva četiri odsto slučajeva", rečeno je na seminaru. (Srna)
-
Nema komentara.













