Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
11. 12. 2004
"LOKAL PRES": U MEDIJIMA KATASTROFALNO
BEOGRAD, 11.12.2004. – Asocijacija "Lokal pres" navodi da su lokalni štampani mediji u Srbiji u najgoroj situaciji od demokratskih promena. Mnogim medijima preti gašenje, navodi "Lokal pres", i od Vlade Srbije traži usvajanje uputstava i rokova za privatizaciju medija čiji su osnivači organi lokalne samouprave. "Lokal pres" podržava inicijativu Asocijacije novinskih izdavača i elektronskih medija i Asocijacije privatnih medija za izjednačavanje rokova za plaćanje obaveza po porezu na dodatu vrednost i vraćanje sredstava po tom osnovu. Predstavnici "Lokal presa" ukazali su na to da se i četiri godine posle demokratskih promena neguje zatečeno stanje u oblasti lokalnih medija, s ciljem da političke nomenklature i dalje kontrolišu najveći broj pisanih i elektronskih glasila. Rezultat takvog odnosa mogla bi biti situacija u kojoj će postojati samo mediji koji se finansiraju iz budžeta i čija će uređivačka politika biti direktno određena rasporedom političkih snaga. Asocijaciju "Lokal pres" čini 25 članica, od kojih je nekoliko opštinskih medija, dok su ostali privatni mediji.
-
Nema komentara.













