Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
28. 12. 2004
PIROT: KO TO TAMO...
PIROT, 28.12.2004. – U Pirotu su se ponovo oglasili kritičari koji sa pozicija politike komentarišu TV program. Potpredsednik Skupštine opštine Pirot Boban Vojinović je na sednici SO, prilikom usvajanja budžeta za narednu godinu, vređao novinare RTV Pirot. On je tražio smanjenje budžeta namenjenog televiziji i ponovio svoje više puta saopštavane ocene da ta televizija ne radi svoj posao, već reemituje program izdajničke televizije B92. "Zašto B92 na TV Pirot? Evo zašto. Za emitovanje njihovih vesti, oni dobijaju određene programe, a to su, ako neko od vas gleda, ona ludačka muzika, one čudne serije s čudnim glumcima. Njima to odgovara, odgovara novinarima da sede, a urednici, umesto da prave sadržaje i lokalni program, smišljaju koga od političara i lokalnih zvaničnika što više treba napljuvati na toj televiziji", kaže on. Zaposleni u TV Pirot najoštrije su osudili izlaganje Bobana Vojinovića, ocenjujući da je on iznosio neistine na račun zaposlenih. "Nije tačno da je TV Pirot izdajnička i da se radovala bombardovanju, jer je većina zaposlenih za vreme bombardovanja bila mobilisana. Bili smo i ostajemo servis građana, uprkos stalnim pritiscima vlasti i opozicije, što su potvrdili i građani, koji su nam pružili podršku", navodi se u saopštenju zaposlenih u TV Pirot. Pirotski radikali, čiji je Vojinović predsednik, pre nekoliko dana su zahtevali da TV Pirot prestane da reemituje program TV B92, ili će, u suprotnom, odbornici te stranke uskratiti podršku budžetu te medijske kuće. Lokalni odbor Srpske radikalne stranke u Pirotu izdao je tada saopštenje u kojem se, između ostalog, kaže da je TV Pirot glasilo propalog režima DOS-a i ispostava B92, izdajničke televizije stranih obaveštajnih službi, kojima je jedini cilj rasturanje Srbije i njenih institucija.
-
Nema komentara.













