Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
20. 01. 2005
TRŽIŠTE ĆE UGASITI MNOGE MEDIJE
BEOGRAD, 20.1.2005. – "Tačno je da će mnogi mediji praktično biti ugašeni, ali ovoliki broj medija na takvom tržištu ne može da egzistira", rekao je ministar kulture i informisanja Srbije Dragan Kojadinović u razgovoru za Glas Amerike. "Moramo se vratiti zanatu i tržištu i dozvoliti tom tržištu da počne da funkcioniše kako treba. Sada su u Srbiji stvoreni uslovi da se, između ostalog, krene sa raščišćavanjem haosa u elektronskim medijima, u etru, jer imamo preko 1400 radio i TV stanica", kazao je Kojadinović, dodajući da u Srbiji više nema nijedne slobodne frekvencije. Stvaranjem Radio-difuznog saveta, Agencije za telekomunikacije i usvajanjem dobrog zakona, stvoreni su uslovi da se započne "sređivanje situacije" u medijima, ocenio je ministar Kojadinović, koji predvodi delegaciju Srbije u trodnevnoj poseti Vašingtonu. Delegacija je prisustvovala i inauguraciji američkog predsednika Džordža Buša.
-
Nema komentara.













