Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
22. 01. 2005
TELEVIZIJA SMEDEREVO U NEVOLJAMA
SMEDEREVO, 22. januar 2005. – Javno preduzeće Televizija Smederevo dospelo je u tešku ekonomsku situaciju iz koje se, bar za sada, ne vidi izlaz. Dugovanja prema poveriocima i zaposlenima dostigla su trinaest i po miliona dinara, dok potraživanja iznose 3,3 miliona dinara. Isplata mesečnih zarada zaposlenima kasni tri meseca a isplata honorara kasni četiri meseca. Uz finansijske nevolje, pojavio se i višak zaposlenih. “Još nam nisu isplaćene zarade za oktobar i honorari za septembar prošle godine, a ne zna se ni kada će to biti učinjeno”, kaže Vesna Vitorović, novoimenovani vršilac dužnosti tog lokalnog elektronskog medija. “Od opštine, koja je naš osnivač, dobijamo mesečnu dotaciju od 600.000 dinara, a isto toliko, ili malo više, ostvarujemo sopstvenih prihoda svakoga meseca. Za isplatu zarada, honorara i za podmirivanje materijalnih izdataka, kao i za tekuće poslovanje, potrebno nam je 1.300.000 dinara mesečno. Toliko para za tekuće finansiranje uspevamo da obezbedimo i da još nešto novca odvojimo za kupovinu nove opreme, jer radimo samo sa dve kamere. Naš najveći problem su neizmirena dugovanja iz prošle i prethodne godine jer za sada ne postoji mogućnost kako da ta sredstva vratimo.” Jedina smederevska lokalna televizija ima sedamdeset i troje stalno zaposlenih, a među njima je dosta prekobrojnih. Nedavno smenjeni vršilac dužnosti direktora Dragan Kosovac prošle godine povećao je broj stalno zaposlenih primanjem u radni odnos još četrnaestoro ljudi. Pošto je to lokalna, odnosno opštinska televizija, sada postoji višak od 30 zaposlenih jer ta medijska kuća ima i honorarne saradnike koji su obavezni da svakodnevno dolaze na posao.
-
Nema komentara.













