Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
30. 01. 2005
U SUBOTICI NAPADNUT NOVINAR
SUBOTICA, 30.1.2005. – Nepoznate osobe napale su u Subotici novinara mađarske redakcije Radio Novog Sada i dopisnika mađarskog Košut radija. Incident, u kom je napadnut novinar Lorant Hever, dogodio se u subotu uveče oko dva sata, kada se Hever vraćao kući. Kako javlja dopisnik B92 iz Subotice Larisa Inić, Hever je rekao da su ga napala trojica ili četvorica mladića kojima nije video lica i da motiv napada vidi u pljački, pošto su napadači insistirali da im da novac i mobilni trelefon. Hever kaže da je na putu ka kući razgovarao telefonom i da ga je u momentu kada je prekinuo vezu neko gurnuo u sneg. Kada su napadači tražili da im da novac i mobilni telefon, Hever je izvadio novčanik i dao im 1.000 dinara, koje je imao kod sebe. Tokom napada, mladići su Hevera pitali zašto je dirao brata jednog od njih, a nakon toga su mu opsovali mađarsku majku. I pored toga, Hever smatra da su napadači od njega želeli samo novac, jer su se razišli kada im je dao 1.000 dinara iz svog novčanika. Hever je zatim slučaj prijavio policiji, koja je, kako kaže, došla šest minuta nakon poziva. Heveri je pregledan na hitnom prijemu subotičke bolnice, a lekarske nalaze je dostavio policiji.
-
Nema komentara.













