Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
01. 02. 2005
SPORAZUM O PRIVATIZACIJI MEDIJA
BEOGRAD, 1.2.2005. – Vlasnička transformacija medija čiji je osnivač državna zajednica obavljaće se prema Zakonu o privatizaciji u Srbiji. To je rezultat sporazuma koji je u utorak potpisao ministar kulture u Vladi Srbije Dragan Kojadinović, dok će ga naknadno potpisati i ministarka Crne Gore Vesna Kilibarda. Sporazumom, koji su prethodno usaglasile republičke vlade na predlog Saveta ministara, u prisustvu predsednika SCG Svetozara Marovića i direktora Direkcije za informisanje Saveta ministara Slobodana Orlića, predviđeno je da buduća privatizacija medijskih kuća SCG bude obavljena na osnovu zakona o privatizaciji države-članice na čijoj se teritoriji ti mediji nalaze, odnosno u Srbiji.
-
Nema komentara.













