Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
11. 02. 2005
REAKCIJE NA OTKAZE U TV APOLO
NOVI SAD, 11. februar 2005 – Doskorašnji novinari novosadske gradske TV Apolo Dimitrije Vidanović i Tatjana Venčelovski, rekli su medijima da su otpušteni zbog nastojanja da nepristrasno i profesionalno obavljaju svoj posao. Venčelovski je naglasila da je direktor stanice Saša Adamović vršio pritisak na novinare, tražeći da se neki prilozi emituju, a neki ne, u zavisnosti od stranačke pripadnosti političara. Pokrajinski sekretar za informisanje Milorad Đurić ocenio je da je davanje otkaza na TV Apolo u suprotnosti sa svim načelima profesionalnog novinarstva i loša vest za sve one koji se zalažu za razvoj demokratskog društva. Goran Vasić, predsednik gradskog odbora Demokratske Stranke, izjavio je da je nedavnim otpuštanjem novinara sa TV Apolo gradska vlast pokazala kako se ona obračunava sa ljudima koji odbijaju da budu glasnogovornici neke partije. Direktor Saša Adamović je, međutim, opovrgao sve optužbe da su otkazi politički motivisani, naglasivši da je kadrovska služba u TV Apolo nesposobna.
-
Nema komentara.













