Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
19. 02. 2005
SINDIKATI RTS-a NAJAVILI ŠTRAJK UPOZORENJA
BEOGRAD, 19.2.2005. – Sindikati Radio-televizije Srbije: Sindikat novinara RTV Beograd, Sindikat RTS "Nezavisnost", Strukovni sindikat RTV i FRS i Samostalni sindikat RTS saopštili su da će 3. marta organizovati jednočasovni štrajk upozorenja ako ne bude poštovan postignuti dogovor sa poslovodstvom te državne medijske kuće i Ministarstvom kulture Srbije. Sindikati zahtevaju zaključenje Pojedinačnog kolektivnog ugovora u RTS, koji je usaglašen između sindikata, poslovodstva i Ministarstva kulture 9. septembra 2004. Pored toga, sindikati traže i primenu Zakona o radio-difuziji i utvrđivanje stalnih izvora finansiranja državne televizije uvođenjem takse na električno brojilo ili na neki drugi efikasan način.
-
Nema komentara.













