Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
01. 03. 2005
ORLIĆEVA ISTUPANJA NANOSE ŠTETU KOMPANIJI
BEOGRAD, 1.3.2005. – Upravni odbor kompanije "Novosti" ocenio je juče da su istupanja direktora Direkcije za informisanje SCG Slobodana Orlića neprimerena, prelaze granicu njegovih ovlašćenja i nanose štetu Kompaniji. U saopštenju se navodi da Upravni odbor ima razloga da veruje da iza takvog Orlićevog delovanja stoji predsednik Saveta ministara Svetozar Marović, "pošto smo uvereni, na osnovu brojnih zakonskih dokumenata, da Savet ministara i njegova Direkcija za informisanje nemaju nikakve kompetencije nad imovinom kompanije ‘Novosti’, pa samim ti ni prava u upravljanju", navodi se u saopštenju. "Upravni odbor kompanije 'Novosti' moli premijera Koštunicu da ovo pitanje razreši na najefikasniji način i odmah imenuje predstavnika Srbije u Skupštinu akcionara, kako se preko Saveta ministara ne bi ugrožavali interesi naše medijske kuće", navodi se u saopštenju.
-
Nema komentara.













