Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
02. 03. 2005
ZAPOSLENI U RTS-u ODLOŽILI ŠTRAJK DO 15. APRILA
BEOGRAD, 2.3.2005. – Štrajkački odbor RTS-a odložiće štrajk upozorenja, koji je najavljen za danas, jer su nakon jučerašnjih razgovora sa ministrima za rad i kulturu Slobodanom Lalovićem i Draganom Kojadinovićem dobili uveravanja da će kolektivni ugovori biti potpisani najkasnije do 15. aprila. "Štrajk nije otkazan već je odložen za 15. april, do kada ćemo videti da li će ovi rokovi biti poštovani. Dogovoreno je da će Ministarstvo za kulturu do sredine marta podneti zahtev Vladi da se finansiranje Radio-televizije Srbije reši uredbom i uvede pretplata. Razmotrićemo i primedbe koje je Ministarstvo pravde iznelo na naš kolektivni ugovor i očekujem da ćemo ga potpisati do pomenutog datuma", izjavio je za Danas potpredsednik sindikata "Nezavisnost" u RTS-u Dragan Milanović.
-
Nema komentara.













