Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
13. 03. 2005
PRVI EFEKTI MEDIJSKIH ZAKONA U SEPTEMBRU
NOVI SAD, 13. mart 2005 – Ministar kulture Dragan Kojadinović smatra da prve efekte medijskih zakona treba očekivati početkom septembra, zahvaljujući konstituisanju Radiodifuznog saveta, imenovanju članova Agencije za telekomunikacije i postojanju političke volje, prenosi Tanjug. Kojadinović je upozorio na veoma realnu mogućnost da novinari i zaposleni u medijima, kroz legalnu privatizaciju, prepuste svoja glasila "sumnjivim tipovima, sa veoma sumnjivim kapitalom". “Evropske institucije, u saradnji sa srpskom vladom i strukovnim udruženjima, a posebno bankama, trebalo bi da omoguće novinarima i onima koji rade pored njih da, podižući komercijalne kredite pod povoljnim uslovima, postanu pravi vlasnici svojih medija i svoje sudbine”, smatra Kojadinović.
-
Nema komentara.













