Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
14. 03. 2005
INCIDENTI UOCI RUKOMETNE I KOŠARKAŠKE UTAKMICE U ZAGREBU
ZAGREB, 14.03.05.g. – Petoro novinara iz Srbije je povređeno uoči utakmica rukometaša Zagreba i Partizana u revanšu četvrtfinala Kupa kupova i košarkaša Cibone i Hemofarma u Jadranskoj ligi u glavnom gradu Hrvatske. Dvoje novinara iz Beograda, Ljubiša Petrović (Studio B) i Milica Babić (BK), je povređeno u Zagrebu. Na njih je jurnula horda navijača Zagreba gađajući ih svim i svačim. Petrović je čvrstim predmetom pogođen u glavu, a Babićeva je uganula nogu bežeći ka tunelu. Veći deo novinara, koji su doputovali u Zagreb da izveštavaju s revanša, nije bio u mogućnosti da to i učini iz dvorane. Uprava domaćeg kluba i policija odlučili su da većinu novinara i fotoreportera iz naše zemlje vrate u hotele (ostali su samo novinari RTS). S kolegama iz Beograda solidarisali su se svi fotoreporteri hrvatskih medija, koji su demonstrativno napustili dvoranu. Na stotinak metara od zagrebačke Ledene dvorane bio je kamenovan i autobus sa novinarima. U autobusu niko nije povređen, ali je pričinjena znatna materijalna šteta. Novinari su bili bezbedni tek u hotelu „Panorama”, gde su bili smešteni rukometaši Partizana.
-
Nema komentara.













