Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
14. 03. 2005
MASARI: PRIVATIZOVATI MEDIJE
BEOGRAD, 14.3.2005. – Misija OEBS u Beogradu podseća Vladu Srbije da treba da privatizuje lokalne medije u skladu sa zakonom. Šef Misije Mauricio Masari rekao je da je odlaganje pune primene Zakona o radio-difuziji, usvojenog 2002, zaustavilo predviđen proces privatizacije lokalnih i regionalnih elektronskih medija, učinivši ih podložnim političkim uticajima. Masari je, kako je saopštila njegova kancelarija, pozvao sve vlasti da ostanu posvećene tom procesu i ne produžavaju državno vlasništvo medija kroz produžavanje roka za privatizaciju tih medija.
-
Nema komentara.













