Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
26. 03. 2005
NEMA KRITIČKE ULOGE MEDIJA
LESKOVAC, 26.3.2005. – Profesor Beogradskog univerziteta Ratko Božović ocenjuje da u Srbiji nema dovoljno kritičkog i istraživačkog novinarstva. Božović je na tribini Leskovačkog kruga – "Kultura, medijske sfere" – rekao da je osnovni razlog za nedostatak kritičkog novinarstva u tome što posle 5. oktobra nije podvučena crta. "Novinari imaju nevolju jer je na političkoj sceni nastala konfuzija. Glumci su iz stare prešli u novu predstavu. Nema kritičke uloge medija, prati se samo manifestaciona strana", kaže on. Božović dodaje da se u medijima olako prelazi preko perioda vladavine režima Slobodana Miloševića, odnosno perioda ratova, zverstava, praznih prodavnica, inflacije i enormnog bogaćena pojedinaca. "Niko u medijima te ljude ne pita odakle im bogatstvo, niko ne sme da podseti da je kandidat za predsednika Srbije – Tomislav Nikolić, zamenik predsednika Srpske radikalne stranke, vojvoda paravojne formacije. Jedan političar nogata novinara, a novinari ga kasnije masovno podržavaju", rekao je Božović. Božović smatra da je izlaz u profesionalizmu, kultivisanosti, argumentaciji i znanju ljudi koji rade u medijima.
-
Nema komentara.













