Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
20. 04. 2005
MINISTAR ZDRAVLJA TUŽIO NOVINE
BEOGRAD, 20.4.2005. – Ministar zdravlja Tomica Milosavljević podneo je tužbu protiv Nedeljnog telegrafa, Nacionala i Kurira. Milosavljević navodi da je naložio ovlašćenom advokatu da pokrene krivični postupak za klevetu protiv tih listova, zbog iznošenja neistina u javnosti i onemogućavanja da se izjasni o tome pre njihovog objavljivanja. Milosavljević je podneo tužbu za klevetu i protiv kopredsednika Društva privatnih lekara i stomatologa Zorana Stajčića, kog je optužio za neodgovorno i proizvoljno iznošenje neistine u javnost. "Odgovornost za javno izrečenu i objavljenu tvrdnju jedan je od važnih uslova uspostavljanja normalnog demokratskog društva", naveo je Milosavljević. U Ministarstvu zdravlja navode da je reč o tekstovima u kojima su iznošene neistine o korupciji u Ministarstvu zdravlja.
-
Nema komentara.













