Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
05. 05. 2005
RADIO U VLASNIŠTVU ZAPOSLENIH
NOVI SAD, 5. maj 2005. – Radiodifuzno preduzeće "Radio 021" iz Novog Sada od juče je 100 odsto u privatnom vlasništvu nakon što je u Gradskoj kući potpisan ugovor o prodaji osnivačkog udela grada, odnosno trećine preduzeća za oko 650 hiljada dinara. Ugovor je u ime grada potpisala gradonačelnica Maja Gojković, a u ime ostala dva osnivača Zvonko Tarle i Sreten Kovačević iz Novog Sada. “Velike i značajne stvari uvek radimo pred licem javnosti pa tako i ovo potpisivanje”, kazala je juče gradonačelnica Gojković, naglašavajući da je prodajom dela vlasništva grad Novi Sad prvi u zemlji krenuo sa ispunjavanjem preporuke Saveta Evrope da lokalne samouprave ne bi trebalo da imaju vlasništvo nad sredstvima javnog informisanja i izrazila očekivanje da će Radio 021 i dalje objektivno informisati Novosađane. Na pitanje da li ista sudbina očekuje i Gradski informativni centar "Apolo", Gojkovićeva je objasnila da je to svakako poželjno, ali da se još uvek čeka na uputstvo iz Republike kako proceniti vrednost gradske televizije i ući u privatizaciju. Predstavnici Radija 021 izrazili su zahvalnost gradonačelnici na ubrzanom postupku prodaje dela kapitala koji je bio u vlasništvu grada i najavili da će se odreći svog dela u korist zaposlenih koji su ovo radiodifuzno preduzeće "od požara spasavali i stvarali ni iz čega".
-
Nema komentara.













