Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
17. 05. 2005
IZMENE ZAKONA O JAVNOM INFORMISANJU?
BEOGRAD, 17.05.2005. – Udruženje novinara Srbije i Sindikat novinara Srbije uputili su juče Predlog nacrta Zakona o izmenama i dopunama Zakona o javnom informisanju, kojim su predvideli da se osnivaču ili grupi preduzetnika, "zabranjuje svaka koncentracija vlasništva iznad 40 odsto prodatog tiraža" dnevnih i nedeljnih listova u Srbiji. UNS i SNS su saopštili da su taj predlog uputili Ministarstvu kulture i medija i poslaničkim klubovima Skupštine Srbije. U saopštenju je istaknuto je da nedozvoljena koncentracija medijskog vlasništva ima poguban uticaj na profesionalne etičke standarde i položaj novinara i "zato su predložili da se u najkraćem roku usvoje antimonopolski propisi i obezbedi javnost vlasničke strukture medija".
-
Nema komentara.













