Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
25. 05. 2005
ZAVRŠEN ŠTRAJK U BBC-JU
LONDON, 25.05.2005. – U ponedeljak u ponoć okončan je jednodnevni štrajk zaposlenih u BBC-ju, rukovodstvo pristalo na sastanak. Štrajk je organizovan zbog najava generalnog direktora Marka Tompsona da će biti otpušteno 4.000 od 27.000 zaposlenih, odnosno oko 20 odsto, a da će pojedini delovi korporacije biti prodati ili privatizovani. Efekat štrajka 11.000 zaposlenih još je rano proceniti. Predstavnici sindikata tvrde da je podrška zaposlenih štrajku čvrsta, a rukovodstvo ističe da je juče preko 60 odsto zaposlenih došlo na posao. Za 31. maj i 1. jun najavljena je obustava rada od 48 sati ako do tada ne bude postignut dogovor. Rukovodstvo BBC-ja saopštilo je da će se sastati sa predstavnicima sindikata čiji su članovi bili u štrajku. "Možemo da potvrdimo da smo prihvatili poziv sindikata da se sastanemo danas", rekao je portparol BBC-ja, a prenose agencije. Sindikati su zapretili da će organizovati još tri obustave rada, od kojih bi jedna 48-časovna počela idućeg utorka, ukoliko ne budu prihvaćeni njihovi zahtevi za 90-dnevnim moratorijumom na smanjenje broja radnika i za garancijom da oni koji budu proglašeni viškom mogu samo dobrovoljno da odu. "Pozdravljamo poziv na razgovore. Jasno je da u BBC-ju ne bi pristali da nas prime da nisu spremni da pregovaraju", kazao je jedan od vođa štrajkača Džeri Morisej.
-
Nema komentara.













