Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
28. 05. 2005
ZA SLOBODU MEDIJA PIŠTOLJIMA
MANILA, 28.05.2005. – Zbog napada i ubijenih kolega, filipinski novinari odlučili da se sami brinu za svoju sigurnost i da slobodu medija brane pištoljima. Kako javlja slovenačka "Pop TV", više stotina novinara u Manili je počelo da vežba upotrebu 11-milimetarskih pištolja, jer kažu da ne nameravaju da sede skrštenih ruku dok neznanci ubijaju njihove kolege. Hoel Sierko iz Društva odgovornih medija kaže: "Puno naših prijatelja je već ubijeno. Najviše ih je dobilo hitac u glavu. Svi bi morali da se izvežbaju i da budu svesni koliko je važno znati pobeći od napada." Dosta novinara ne vidi da će to biti rešenje njihovog problema. Društvo filipinskih novinara je sumnjičavo prema naoružavanju novinara, ali odluku o tome prepuštaju njima samima. Novinarka Iči Kabahan kaže: "Uprkos tome što kažu da je pero oštrije od mača, pero ne ubija, a pištolj da. Zato moramo da se naoružamo." Na ulicama filipinskih gradova je, od pada diktatorskog režima Ferdinanda Markosa 1986.godine, ubijeno 68 novinara, što je najviše na svetu, gledajući godišnji prosek.
-
Nema komentara.













