Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
16. 06. 2005
ORLIĆ: VLADA SRBIJE PREKRŠILA USTAVNU POVELJU
BEOGRAD, 16.06.2005. – Direktor Direkcije za informisanje Saveta ministara Srbije i Crne Gore Slobodan Orlić sastao se juče sa predstavnikom Odseka za slobodu medija Misije OEBS. On je, tom prilikom, istakao da jednostrani akt Vlade Srbije, kojim je raskinut Sporazum o uređivanju osnivačkih prava u saveznim javnim medijima i javnom preduzeću u oblasti informisanja, na najgrublji način krši Ustavnu povelju i Zakon za njeno sprovođenje. Orlić je ocenio da je namera Vlade da se Novosti zadrže pod dominantnim političkim uticajem. "Tim aktom nepotrebno se kompromituje i odlaže proces dalje privatizacije u kompaniji Novosti a Vlada se direktno umešala u prava malih akcionara da svoje akcije iznesu na tržište. Da bi postigla ono što želi, Vlada premijera Koštunice vršila je direktan pritisak na rad pravosudnih organa i smenila javnog pravobranioca. Tvrdnja o ugroženosti imovine Srbije je neodrživa pred činjenicom da se postupak promene vlasništva sprovodi u skladu sa zakonima Srbije na čijoj teritoriji se nalazi sedište Novosti", navodi se u saopštenju Direkcije za informisanje.
-
Nema komentara.













