Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
16. 06. 2005
"NAJGORI MEDIJSKI SISTEM U REGIONU"
BEOGRAD, 16.06.2005. – Srbija ima možda najgore regulisan medijski sistem u regionu, navodi nevladina organizacija Ajreks. “Po indeksu za slobodu izražavanja i profesionalnost medija, Srbija spada u zemlje koje miminalno ispunjavaju kriterijume”, navodi se u novom Indeksu održivosti medija za 2004. U indeksu se navodi da je, generalno, nivo profesionalizma u Srbiji značajno porastao, ali su nivo profesionalnog novinarstva i pluralizam medija dobili lošiju ocenu nego 2003. Direktor Ajreksa za razvoj medija Mark Vajthaus za “Glas Amerike” kaže da su u Srbiji uočeni problemi u dobijanju licenci i frekvencija, radu Radiodifuznog saveta, privatizaciji lokalnih medija i drugim sferama. "U Srbiji postoji jezgro profesionalnih nezavisnih medija ali je izražen strah zbog rastuće tabloidizacije štampanih medija. Smanjeno je pokrivanje ozbiljnih političkih vesti, a raste praćenje skandala na način kako to rade tabloidi. U Srbiji je zapravo nikla nova vrsta političkih tabloida", ocenio je Vajthaus.
-
Nema komentara.













