Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
24. 06. 2005
"MEDIJI I POLICIJA"
NOVI SAD, 24.06.2005. – Profesor Fakulteta političkih nauka Bogoljub Milosavljević kaže da se policija u Srbiji ponovo zatvara prema medijima. "Utisak je da se od prošle godine, od dolaska nove Vlade Srbije na vlast, policija ponovo zatvara prema medijima i da ponovo počinje da komunicira s javnošću mahom preko saopštenja", rekao je Milosavljević na tribini "Mediji i policija". "Policija je počela da se otvara prema medijima tokom 2001. i 2002, a prema medijima se uvek odnosi onako kako to želi politička vlast", kaže on. Portparol SUP-a u Novom Sadu Stevan Krstić rekao je da za policiju najveći problem predstavljaju senzacionalistički napisi u štampi, koji često mogu da štete interesima istrage. Novinar nedeljnika "Vreme" Miloš Vasić rekao je da tabloidi u Srbiji često objavljuju neproverene informacije o radu policije. "Objavljivanje takvih informacija je najbolji put da uništite sopstvenu novinu. I kada jednog dana budete imali pravu informaciju, pravu stvar, više vam niko neće verovati", kaže Vasić.
-
Nema komentara.













