Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
01. 07. 2005
ZAVRŠENA VANREDNA SEDNICA
BEOGRAD, 01.07.2005. – Okončanjem rasprave o izmenama Zakona o javnom informisanju, kojim je predloženo produženje roka za privatizaciju medija lokalne samouprave, Skupština Srbije završila je danas načelnu raspravu o svim tačkama dnevnog reda vanredne sednice. Rasprava o amandmanima na oko 39 zakonskih predloga počeće u ponedeljak. Obrazlažući izmene Zakona o javnom informisanju, ministar kulture Dragan Kojadinović rekao je da je rok za privatizaciju medija lokalne samouprave istekao 21. aprila ove godine, a da bi usvajanjem predloženih izmena ti mediji imali još godinu dana za prijave zainteresovanih kupaca. Prema njegovim rečima, ukoliko izmene ne budu usvojene to bi značilo da bi sutra ili ovih dana mnogi mediji lokalne samouprave trebalo da stave "ključ u bravu", odnosno da se ugase. "Mislim da to nije namera nikoga od vas i da bi to bilo štetno za opštu medijsku sliku u našoj zemlji, jer zahvaljujući bogatstvu medija mi možemo da kažemo da smo na pravom putu demokratizacije društva ne samo u ovoj oblasti, već uopšte", rekao je Kojadinović. On je rekao da bi bilo teško proceniti koliko bi medija lokalne samouprave trebalo da bude privatizovano, navodeći da je po postojećem Zakonu o informisanju ukinuta obaveza registracije javnih glasila. On je rekao da je izmenama predloženo i vođenje posebne evidencije o javnim glasilima, dodajući da je na taj predlog bilo najviše primedbi. Poslanici vladajuće koalicije i Socijalističke partije Srbije podržaće predložene izmene Zakona o informisanju, dok su radikali najavili da će glasati protiv.
-
Nema komentara.













