Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
05. 07. 2005
SEKS NA TV-u POSLE 23.00
PODGORICA, 05.07.2005. – Elektronski mediji u Crnoj Gori od danas ne smeju da pre 23.00 emituju program koji može ugroziti decu. Oglasi, reklame ili filmovi koji bi mogli da ugroze psihofizički, socijalni, moralni i intelektualni razvoj deteta zabranjeni su Pravilnikom o oglašavanju i sponzorstvu, koji je nedavno usvojila Agencija za radiodifuziju. Pravilnik sadrži odredbe o kaznama za elektronske medije koji se ogluše o pravila koja se odnose na oglašavanje i sponzorstvo. Do sada je s predstavnicima medija organizovano nekoliko radionica na kojima su stručnjaci prenosili znanja o odnosu dece prema programima elektronskih medija. Navodi se da su deca vrlo sugestibilna, da na njih veoma utiču programi elektronskih medija, koji mogu da ugroze njihov opšti razvoj.
-
Nema komentara.













