Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
19. 07. 2005
PRETNJA PANČEVAČKOJ TV
PANČEVO, 19.07.2005. – RTV Pančevo dobila je anonimnu pisanu poruku u kojoj se navodi da će je zbog "slavljenja" zločina u Srebrnici "stići zaslužena kazna". Na poleđini starog letka Srpske radikalne stranke kojim se poziva na miting u Pančevu 2002. godine, ispisano je: "Upravo slavite deceniju sorosevskog izdavanja, i sad vam sledi zaslužena kazna - na doboš, 'budzašta' opet za Sorosa", aludirajući na privatizaciju u elektronskim medijima. Visoki funkcioner radikalne stranke u Pančevu i narodni poslanik Božidar Koprivica je, u telefonskom razgovoru, opovrgao bilo kakvu povezanost njegove stranke s tom porukom. Koprivica, koji je i odbornik SRS-a u pančevačkoj Skupštini opštine, prošle nedelje je za govornicom lokalnog parlamenta optužio Televiziju Pančevo da je "antisrpska", jer je pustila vest o obeleževanju godišnjice u Srebrnici, a nije htela da pusti film o ubijanju Srba u proteklim ratovima koji su radikali prikazali u beogradskom Centru "Sava".
-
Nema komentara.













