Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
19. 07. 2005
TROJE NOVINARA DOBILO OTKAZ
VALJEVO, 19.07.2005. – Štrajk zaposlenih u valjevskom nedeljniku Napred ušao je u drugu sedmicu, a jučerašnji dan obeležili su otkazi koje je od opštine imenovani direktor Jovan Bugarski potpisao za troje novinara - Slobodana Ćirića, Zorana Milovanovića i predsednicu štrajkačkog odbora Radenku Filipović. U obrazloženju rešenja, koje je juče zalepljeno na vrata redakcije stoji da su pomenuti prekršili radnu disciplinu i "pasivnim sedenjem i glasnim razgovorom" ometali novoprimljene (SPS) saradnike da obavljaju svoj posao. "Ovo je vrhunac samovolje novog direktora. Ovakvo obrazloženje, da nije tužno, bilo bi smešno. Od početka smo u zakonskom štrajku i nikoga nismo ometali da radi svoj posao. Da ne govorim o tome da je protivzakonito nekoga otpustiti u vreme štrajka. Sada to treba dokazati na sudu, jer smo podneli tužbu odmah po saznanju da smo dobili otkaz", kaže za Danas Slobodan Ćirić. Jučerašnja događanja samo su kulminacija svega onoga što se oko valjevskog nedeljnika dešava od dana kada je SO Valjevo, protivno volji svih zaposlenih, za direktora imenovala Bugarskog, što je sve Valjevce podsetilo na, mislilo se, zaboravljena vremena pritiska na medije i mraka koji je vladao na ovim prostorima. I pored svega, zaposleni u Napredu ne odustaju od borbe, očekujući da im u tome pomogne i celokupna javnost, a pre svega kolege iz Srbije.
-
Nema komentara.













