Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
29. 07. 2005
NOVINARI NAPREDA VRAĆENI NA POSAO
VALJEVO, 29.07.2005. – Četvrta nedelja štrajka zaposlenih u DNIP Napred protiče u znaku Opštinskog suda. Prvo je ovaj pravosudni organ doneo privremenu meru kojom se novom direktoru Jovanu Bugarskom nalaže da u redakciju vrati kompjutersku opremu koju je, kako su i tvrdili zaposleni, nelegalno i u toku noći odneo u nepoznatom pravcu. Kako je na protestnom skupu održanom u sredu rekao jedan od radnika u štrajku, novinar ovog lista Slobodan Ćirić, zaposlenima je pravni savetnik direktora Spasoje Radović rekao da će oprema biti vraćena kada radnici budu ispoštovali takođe privremenu meru po kojoj ne mogu biti u redakciji lista posle 14,30 časova. “Mi već odavno tu meru poštujemo, a Radoviću bi bolje bilo da policiji kaže gde se nalazi ‘oteta’ oprema Napreda”, rekao je Ćirić. Opštinski sud je doneo još jednu privremenu meru kojom se nalaže direktoru Jovanu Bugarskom da na posao vrati otpuštene novinare Slobodana Ćirića, Radu Filipović i Zorana Milovanovića. Protestu, na kome se okupilo oko stotinak građana, prisustvovao je i pomoćnik ministra kulture Vladimir Tomčić, koji je još jednom preneo stav Ministarstva da Skupština opštine Valjevo "preispita svoju odluku o postavljenju novog direktora". Najavljena privatizacija Napreda i te kako ima veze sa dešavanjima u ovom nedeljniku. Nekome je u interesu da što više smanji prodajnu cenu Napreda i da ga kupi za male pare. Tome u prilog govori i podatak da je rapidno pao tiraž poslednjih nedelja. “Lokalne medije treba prvenstveno da otkupe zaposleni, uz pomoć povoljnih kredita, jer su oni i stvarali te medije. Pozivam i građane Valjeva da pomognu u odbrani Napreda, kako ne bi postao stranački bilten, koji će u tom slučaju služiti samo za brisanje”, istakao je Tomčić.
-
Nema komentara.













