Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
05. 08. 2005
IZMENE ZAKONA O RADIODIFUZIJI NA ŠTETU VOJVODINE
NOVI SAD, 05.08.2005. – Predložene izmene Zakona o radiodifuziji koje Skupština Srbije treba da razmatra po hitnom postupku na sednici od 20. avgusta donete su bez ikakvih konsultacija i na štetu su Vojvodine - izjavio je juče pokrajinski sekretar za informacije Milorad Đurić na konferenciji za novinare. On je naveo da je predviđeno brisanje člana Zakona kojim je predviđeno da Radiodifuzni savet ne može donositi odluke koje se tiču privatizacije i statusa medija u Pokrajini bez saglasnosti člana iz Vojvodine čime se briše mogućnost uticaja Vojvodine na uređivanje medijske scene u Pokrajini. Đurić je ocenio da je loše i odlaganje privatizacije državnih medija do 2008, kao i prolongiranje formiranja javnih servisa do 30. aprila iduće godine, ocenjujući da to ne ide u prilog rešavanju brojnih problema u medijskoj sferi. On je ukazao i na problem uvođenja TV pretplate koja će se ubirati od početka septembra i, umesto za rad javnih servisa, biće namenjena javnom preduzeću RTS, koje prihod iz Vojvodine treba da deli sa RTV Novi Sad.
-
Nema komentara.













