Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
10. 08. 2005
PRIVATIZACIJA RADIO I TV STANICA
BEOGRAD, 10.08.2005. – Najavljenim izmenama Zakona o radiodifuziji, pored ostalog, predviđeno je i da se produži rok za privatizaciju radio i TV stanica koje su osnovale lokalne samouprave i to do kraja 2008. godine. U vladinom objašnjenju se navodi da je sadašnji rok koji ističe jula naredne godine postao nerealan, jer je proces privatizacije ovih medija, iz opravdanih razloga, “na samom početku". Strukovne organizacije smatraju da najavljene zakonske promene ne samo što odlažu sređivanje stanja u radiodifuziji, već predstavljaju i opasnost po elektronske medije. Nezavisno udruženje novinara Srbije, Asocijacija nezavisnih elektronskih medija i Sindikat medija "Nezavisnost" tvrde da se prolongiranjem privatizacije lokalnih radio i TV stanica državi pruža prilika da duže gazduje u toj sferi. Objašnjavaju da pojedini političari lokalne stanice doživljavaju kao sopstvene razglase. I medijske asocijacije iz sveta podsećaju da se što pre treba osloboditi udela države u glasilima (sem javnog servisa), jer se to kosi s međunarodnim standardima.
-
Nema komentara.













