Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
15. 08. 2005
MINISTAR ILIĆ: B92 ZA PSIHIJATRIJU
KOPAONIK, BEOGRAD, 15.08.2005. – Ilić poručio novinarima B92 da su bolesni i za psihijatriju zbog pitanja o Marku Miloševiću. Obrazlažući svoj stav oko povlačenja tužbe protiv Marka Miloševića, Velimir Ilić je koristio, za njega, uobičajeni rečnik. Otvarajući radove na izgradnji žičare u Turističkom centru Kopaonik, Ilić je rekao da je njegova namera bila da Zorana Milovanovića, koji je njegov blizak rođak, zaštiti od pritisaka kojima je u Požarevcu bio izložen zbog sudskog postupka koji se vodio protiv Marka Miloševića. Informaciju o tome da je posredovao u povlačenju optužnice protiv Marka Miloševića, ministar za kapitalne investicije Velimir Ilić nazvao je smešnom pričom o kojoj se mnogo piše. Velimir Ilić nije bio zadovoljan pitanjima novinarke B92, Ane Veljković koja mu je postavljala pitanja u vezi sa slučajem Markom Miloševićem i zato joj je, nakon otvaranja radova, prišao Ilićev savetnik za medije i bivši novinar RTS-a Petar Lazović koji joj je uputio niz uvredljivih reči i poslao poruku generalnom direktoru B92 Veranu Matiću da će ga ubiti. Na nešto kasnije održanoj konferenciji za novinare, Lazović je, međutim, negirao da je pretio: Lazović: "Gospođice, ja sam rekao Vama: kažite Veranu Matiću da se nosi u tri lepe ... materine". Novinarka B92: "Ne, i to ste rekli, svašta ste rekli." Ilić: "Mi smo ovde došli na jednu investiciju veoma ozbiljnu. Gospodo sa B92, gde god odete napravite haos. Gde god dođete napravite provokaciju. Vi ste bolesni, vi ste za psihijatrijsku kliniku, vi treba da se lečite kolektivno. Vama treba tretman na Kopaoniku, napravićemo jedan centar za vas, da vas zbrinemo. To vam ja obećavam, evo pomoćiću vam, vašeg velikog stručnjaka Verana Matića da dovedete da ljudi gledaju poslednje idiote u Srbiji. Ja to otvoreno tvrdim. Mi smo se ovde skupili o jednoj ozbiljnoj temi. Vi samo pričate o Marku Miloševiću, zaboravimo Marka, zar je vama Marko toliko važan u životu. Molim vas, nemojte nas ometati u jednom ozbiljnom poslu". Potom se čuo aplauz podrške Iliću od grupe ljudi iz okolnih mesta, koji su prisustvovali konferenciji za novinare. Nakon ovoga, Ilić se i direktno obratio novinarki B92: "Vi samo pričate, vi ste toliko napadni, vi se takvi ne možete udati. Ja brinem za vas. Kako ćete, vas niko neće. Opustite se ovde, uživajte i budite dobri sa nama". Nakon ovog nastupa Velimira Ilića, salom, u kojoj je bilo predstavnika lokalnog stanovništva, prolomio se aplauz podrške ministrovom iskazu.
-
Nema komentara.













