Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
18. 08. 2005
BUBALO: ILIĆU ŽAO
BEOGRAD, 18.08.2005. – Ministar privrede Predrag Bubalo kazao je da je Velimiru Iliću žao ako je svojom izjavom povredio novinarku B92 na Kopaoniku. Kako tvrdi republički ministar privrede, Predrag Bubalo, njegov kolega iz Vlade, ministar za kapitalne investicije, je pre početka sednice Vlade Srbije, upoznao članove vlade sa događajem na Kopaoniku i izrazio žaljenje zbog incidenta sa novinarima. Bubalo je rekao da je Ilić, tim povodom, poslao saopštenje u kojem, između ostalog, kaže da mu nije bila namera da povredi novinara. Takvo saopštenje ministra Ilića, međutim, do sada nije stiglo u redakciju B92. Za razliku od ispada u javnosti protiv B92 i njene novinarke, ministar za kapitalne investicije, Velimir Ilić, danas se nije pojavio na konferenciji za novinare da se javno izjasni o izrečenim uvredama. Umesto toga, njegovo izvinjenje su pročitale njegove kolege, izraživši neslaganje sa njegovim postupkom: "Ono što je važnije od izvinjenja je to da su svi članovi vlade izrazili žaljenje zbog ovakvog postupka i da i mi političari možemo da preteramo, ali je jedno sasvim sigurno - ovo se više neće ponoviti", kazao je ministar za privredu, Predrag Bubalo, što je izazvalo smeh novinara. Ministar unutrašnjih poslova je bio, na svoj uobičajeni način, nešto konkretniji: "Političari moraju da shvate da novinari u svojoj potrazi za istinom često postavljaju provokativna pitanja i da političari često nemaju razumevanja za to, ali da novinari ne smeju da preteruju u tome". Ministar za kapitalne investicije Velimir Ilić odbio je na sednici Vlade Srbije da se pred kamerama izvini novinarima TV B92 koje je prethodnih dana vredjao, piše Blic od petka, pozivajući se na izvor blizak Vladi Srbije.
-
Nema komentara.













