Home  /  Medijska scena  /  Arhiva vesti do septembra 2011.

23. 08. 2005

KOJADINOVIĆ: VELJA MI JE SIMPATIČAN, ALI BORA IDE

BEOGRAD, 23.8.2005. (Glas Javnosti) – Nadležni u Ministarstvu za kulturu Vlade Srbije, na čelu sa ministrom Draganom Kojadinovićem, iščekivali su juče savetnika za medije Boru Đorđevića kako bi, licem u lice, raspravili podršku ovog poznatog muzičara ministru Velimiru Iliću, ali i da mu se zahvale na dosadašnjem radu. Zvali smo Boru, ali je njegov mobilni telefon isključen. “Sigurno spava. Znate već kakvi su muzičari”, rekao je za Glas ministar Dragan Kojadinović. On je odlučno demantovao spekulacije da je povodom celog slučaja neko morao da ode, pa je, umesto Velje, bilo lakše žrtvovati Boru. “To nije tačno jer sam Boru Đorđevića postavio ja i on odgovara direktno meni, a ne Vladi Srbije. Moja namera je bila da on, kao čovek iz branše koja ima nerešen status u Srbiji a koga kolege izuzetno poštuju, pokuša da im pomogne. Bora je svoj posao radio dobro. Čak smo mu i izašli u susret jer smo ga, da ne bi došlo do sukoba interesa, zbog nekih koncerata koje je organizovao pre nekoliko meseci "preveli" u status savetnika volontera. Ipak, Bora nije mogao tako da govori o medijima i koristi rečnik kakav je bio uobičajen u vreme Slobodana Miloševića. Mislim da će on to razumeti. Meni je zaista žao. On je dobar čovek. Siguran sam da se neće naljutiti i nadam se da ćemo sigurno, kada se sretnemo, popiti kafu”, priča ministar za kulturu. Povodom Đorđevićeve izjave Glasu da bi mu bilo žao da je njegova smena rezultat interne svađe između dvojice ministara, Kojadinovića i Ilića, i navodnog reagovanja TV B92 kod sponzora u inostranstvu, koji su potom, kako tvrdi poznati muzičar, pritisli Vladu Srbije, on kaže: “To nije istina, jer kako sam ja primio Đorđevića za svog savetnika, tako ću ga ja i smeniti. Inače, niko me nije zvao niti je vršio bilo kakav pritisak. Sa ministrom Velimirom Ilićem nisam u svađi, ali je istina da se on meni pre sednice Vlade obratio, na neki način, istim tonom, zbog čega sam ja reagovao. Inače, mi se i ne znamo toliko dugo, ali on je meni simpatičan.” S druge strane, Bora Đorđević, koji je pre nekoliko dana podržao ministra Ilića povodom njegovih izjava o B92, a njihove novinare nazvao "izdajničkom stokom", za Glas kaže: “Imam pravo na stav. I da odem, neće mi biti žao jer znam da imam podršku u narodu. Jedino mi teško pada kad pomislim koliko mi vremena i truda treba da iz kancelarije iznesem sva ona priznanja, diplome i nagrade koje sam dobijao. Činjenica je da B92 vodi antisrpsku propagandu, ali to ne znači da tamo nema dobrih novinara. Bez obzira na to koliko zna da bude provokativna, Olja Bećković je odlična, a kao čoveka i kao novinara poštujem Aleksandra Timofejeva.” Na kraju je dodao da ga niko iz DSS-a nije do sada zvao zbog ovog slučaja.

  • Nema komentara.

Najnovije

Ostali članci
Pravni monitoring
Medijska pismenost
Korupcija u fokusu
izvestaj
Bolja Srbija
Lokalne samouprave
demolizam
ANEM kampanje

Anketa

Novi medijski zakoni

Koliko će novi medijski zakoni podstaći razvoj medijskog sektora?

Značajno

Donekle

Malo

Nimalo

Rezultati

Intranet login

Najnovije informacije o aktivnostima ANEMa

Prijavite se!

Unicef
Unicef
Bolja Srbija
Novinari

Rekonstrukcija i redizajn web sajta realizovani su zahvaljujući građanima SAD u okviru programa podrške medijima Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID) koji implementira IREX.
Sadržaj web sajta je isključiva odgovornost ANEMa i ne predstavlja zvaničan stav USAID-a i IREX-a.

 

Takovska 9/16, 11 000 Beograd; Tel/fax: 011/32 25 852, 011/ 30 38 383, 011/ 30 38 384; E-mail: anem@anem.org.rs