Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
24. 08. 2005
SLEDEĆI KORAK – PUCANJ U NOVINARA?
BEOGRAD, 24.8.2005. (B92) – ANEM upozorava na dramatičnost situacije posle napada Ilića i Lazovića, dok ministar Kojadinović podseća na vreme Miloševića. Asocijacija nezavisnih elektronskih medija u današnjem saopštenju najoštrije je protestovala povodom povratka "neprihvatljivo neodgovorne retorike u javni život Srbije, kojom se politički neistomišljenici napadaju korišćenjem najvulgarnijih izraza, kvalifikuju kao izdajnici i strani plaćenici, i kojom se praktično poziva na njihov linč i likvidaciju." Nakon nedavnih napada ministra Velimira Ilića na B92, kojima se, kako su potvrdili svedoci, pridružio i Ilićev savetnik Petar Lazović, o dramatičnosti situacije svedoči izjava ministra Kojadinovića: "Meni se čini", rekao je Kojadinović, "da je sledeći korak da neko izvadi pištolj i puca u novinara, a toga je bilo u doba Miloševića". ANEM je posebno podržao odluku ministra kulture da smeni svog savetnika Boru Đorđevića zbog neprimerenih izjava na račun novinara članice ANEM-a – B92. ANEM je pozvao demokratsku javnost i novinarska udruženja da izraze solidarnost sa medijima koji su izloženi pretnjama, a od nadležnih u zemlji da bez odlaganja preduzmu odgovarajuće mere “kako bi sprečili sunovrat u period najogoljenije represije nad medijima po ugledu na onu iz vremena Miloševićevog režima”.
-
Nema komentara.













