Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
30. 08. 2005
VLADA KAO PRAVITELJSTVUJUŠČI SOVJET
BEOGRAD, 30.8.2005. (B92) - U sinoćnim vestima u 19.15 na našoj televiziji, u izveštaju sa svečane sednice, preneli smo da je ona bila zatvorena za medije. Pred sam kraj vesti, u program se uživo javio šef Kancelarije Vlade Srbije za saradnju sa medijima Srđan Đurić i rekao da to nije tačno, već da je zbog nedostatka prostora bilo nemoguće pustiti sve ekipe u sobu u kojoj je održana sednica: "Svi novinari koji su izveštavali, a svi novinari su došli autobusima, zajedno sa članovima Vlade, koji su takođe svi došli autobusom, obavešteni su da će kamera Vlade Srbije snimati čitav tok te sednice, zato što je nemoguće da više od 20 kamera i više od 20 fotoreportera uđe u taj prostor, jer su i članovi Vlade jedva uspeli da sednu, pošto je u pitanju mala prostorija. Svim izveštačima je posle toga ponuđeno da uzmu taj nemontirani materijal i da emituju kako je protekao tok svečane sednice", izjavio je Srđan Đurić. RTV B92 i dalje stoji iza tvrdnje našeg novinara Petra Gajića da tokom jučerašnje svečanosti niko iz Kancelarije za medije Vlade Srbije ni u jednom trenutku našem reporteru nije pomenuo da će sednica biti snimana kamerom i da će snimak biti dostupan, iako je Gajić u više navrata razgovarao sa zaposlenima u Kancelariji za medije Vlade Srbije. Ekipa B92 na događaj je otišla sopstvenim prevozom, tako da je u jednom trenutku do manastira morala da pešači nekoliko kilometara, jer policija nije dozvolila prolaz našem automobilu. TV B92 se na vreme akreditovala za jučerašnji događaj.
-
Nema komentara.













