Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
01. 09. 2005
OEBS NEZADOVOLJAN
BEOGRAD, 1.9.2005. (Beta) – Misija OEBS-a u SCG izrazila je nezadovoljstvo zbog usvojenih amandmana na Zakon o radio-difuziji. "Skupština Srbije je prošlog februara propustila priliku da utvrdi trajanje mandata članova Saveta za radio-difuziju, što predstavlja propust koji je mogao da se reši brže i na transparentan način u okviru postojećeg pravnog okvira", navodi se u saopštenju OEBS-a. OEBS je nezadovoljan i zato što taj problem nije rešen u konsultaciji sa zainteresovanim stranama, što, kako je ocenjeno, može dovesti do daljih problema u primeni Zakona. Šef Misije OEBS-a u SCG Mauricio Masari u saopštenju je naveo da je od velike važnosti da se potvrdi princip jednakosti svih članova Radio-difuznog saveta, ističući da diskriminacija unutar Saveta ne sme da postoji, kao ni uticaj spoljnih faktora.
-
Nema komentara.













