Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
01. 09. 2005
BATIĆ: PRETPLATA ZA RTS JE TAKSA NA BROJILO
BEOGRAD, 1.9.2005. (Kurir) – Predsednik Demohrišćanske stranke Srbije Vladan Batić najavio je juče da će ta stranka podneti Ustavnom sudu Srbije inicijativu za ocenu ustavnosti odredbe Zakona o radio-difuziji, kojom se predviđa plaćanje pretplate za Radio-televiziju Srbije. Batić je rekao da ono što bi građani trebalo da plaćaju nije pretplata za televiziju, već "taksa na brojilo", na strujomer. Prema njegovim rečima, ko je demokratskih shvatanja, neće da gleda program RTS-a. On je podsetio da je RTS, dok je na njegovom čelu bio Aleksandar Crkvenjakov, vratio sve dugove i imao 2.000 radnika više, ali tada se nisu "događale novinarke sa astronomskim honorarima".
-
Nema komentara.













