Home  /  Medijska scena  /  Arhiva vesti do septembra 2011.

02. 09. 2005

SLIKOM I REČJU DIREKTNO U SVET

BEOGRAD, 2.8.2005. (Danas) - Najčešće mesto okupljanja beogradskih i inostranih novinara, popularni Medija centar, od juče je ponovo počeo da radi, i to na novoj lokaciju, u Centru Sava. Kako je na jučerašnjem svečanom otvaranju novog prostora rekao izvršni direktor te kuće Vladan Radosavljević, novinarima i medijima predat je na upotrebu "treći" Medija centar. “Do sada ih je bilo bar dva – prvi u Knez-Mihailovoj 25, drugi na Trgu Republike, i zato je ovaj u Centru Sava nazvan ‘treći’ Medija centar”, objasnio je Radosavljević, obećavši da će Centar i dalje nastaviti dobro i profesionalno da se bavi svim poslovima iz oblasti medija. Nove, veće prostorije omogućiće toj kući da se ubuduće bavi i komercijalnim poslovima jer je, zahvaljujući Skupštini grada Beograda i Centru Sava, pod veoma povoljnim uslovima došla do nove lokacije. Medija centar, ukupne površine od 1.600 kvadrata, od sada ima tri sale, od kojih je najveća površine oko 350 kvadrata i može da ugosti do 400 ljudi. Taj prostor, prema najavi Radosavljevića, služiće za velike skupove i promocije, druga, manja sala koristiće se za svakodnevne konferencije za novinare, dok je najmanja sala predviđena za manje skupove i razne vrste škola i tečajeva. Sale imaju savremenu opremu za simultano prevođenje, prezentacije, video konferencije, uz pomoć kojih će se beogradski događaji direktno, slikom i rečju, "seliti" u Beč, na primer, ili bilo koji drugi kraj sveta. Iako će većini medija nova, udaljenija lokacija verovatno predstavljati problem jer više nije "u krugu dvojke", Radosavljević podseća da su i neki mediji počeli da se sele na drugu, novobeogradsku stranu, a i za razliku od stare lokacije na Trgu Republike, ubuduće niko neće morati da brine gde će parkirati svoje vozilo. Medija centar, zajedno sa objektima kao što su Poslovna zgrada Ušće, Beogradska arena ili zgrada Jugopetrola, postaće novi poslovni centar Beograda. U tom smislu kreće se i nova orijentacija Medija centra ka pojačanim komercijalnim aktivnostima. “Okrećemo se privredi, promocijama i prezentacijama. Naravno, nećemo napustiti sve ono čime smo se dosad bavili – profesionalizacijom medija, njihovom analizom, ali i svim vrstama usluga koje smo pružali medijima”, istakao je Vladan Radosavljević za Danas. Posao oko preseljenja Medija centra uspešno je završen, kako ističe Radosavljević, uz odličnu saradnju i pomoć Skupštine grada i Centra Sava, koji se trenutno svi nalaze na zajedničkom poslu promocije novog centra. Imajući u vidu da su se gotovo svi veći skupovi, kongresi, seminari ili okrugli stolovi, održavali baš u Centru Sava, na pitanje Danasa hoće li Medija centar i Centar Sava sada biti "ljuta" konkurencija, Vladan Radosavljević ističe da je postignut dogovor da za sve manifestacije u tom kompleksu Medija centar bude medijski servis Centra Sava. Iako je novi novinarski centar počeo da radi tek juče, za danas su zakazane već dve konferencije za novinare. U toku je slanje obaveštenja potencijalnim klijentima o svim uslugama koje pruža novi prostor Medija centra.

  • Nema komentara.

Najnovije

Ostali članci
Pravni monitoring
Medijska pismenost
Korupcija u fokusu
izvestaj
Bolja Srbija
Lokalne samouprave
demolizam
ANEM kampanje

Anketa

Novi medijski zakoni

Koliko će novi medijski zakoni podstaći razvoj medijskog sektora?

Značajno

Donekle

Malo

Nimalo

Rezultati

Intranet login

Najnovije informacije o aktivnostima ANEMa

Prijavite se!

Unicef
Unicef
Bolja Srbija
Novinari

Rekonstrukcija i redizajn web sajta realizovani su zahvaljujući građanima SAD u okviru programa podrške medijima Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID) koji implementira IREX.
Sadržaj web sajta je isključiva odgovornost ANEMa i ne predstavlja zvaničan stav USAID-a i IREX-a.

 

Takovska 9/16, 11 000 Beograd; Tel/fax: 011/32 25 852, 011/ 30 38 383, 011/ 30 38 384; E-mail: anem@anem.org.rs