Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
11. 09. 2005
KOALICIONO PARTIJSKO DOBRO
BEOGRAD, 11.09.2005. – Predstavnici medijskih udruženja i asocijacija procenjuju, rukovodeći se izjavom ministra Dragana Kojadinovića, da pretplata ne bi trebalo da bude veća od 300 dinara. Oni se uglavnom slažu u oceni da još nije jasno kako će izgledati kažnjavanje neurednih platiša, ali da će otpora "TV nametu" biti - to je očigledno. Ukoliko i naredni rok, do kada transformacija "mora" da se obavi, ne bude ispoštovan, građani će plaćati televiziju "Vlada Srbije", a ne javni servis. Funkcija pretplate, slažu se svi u novinarskim i stručnim krugovima, upravo je depolitizacija finansiranja i oslobađanje javnog servisa od suvišnog uticaja politike. U srpskom slučaju građani će plaćati ono što nije njihovo javno, već koaliciono partijsko dobro. Ko ne plati, biće kažnjen, a ko mimo zakona zadrži vlast nad televizijom, može da probija rokove i krši zakone koliko hoće. Ovim drugima ne preti ni simbolična mandatna kazna i zaštićeni su kao beli medvedi imunitetima i gomilama novca. A ti, građanine pokorni "demokratski", plati harač inače ćeš u zatvor.
-
Nema komentara.













