Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
13. 09. 2005
NOVINARI OPET OPTUŽENI U HAGU
BEOGRAD, 13.09.2005. – Haški tribunal optužio je hrvatske novinare, Josipa Jovića i Marijana Kržića, zbog ometanja suda u postupku protiv Blaškića. U Hagu je saopšteno da su Jović, kao glavni urednik "Slobodne dalmacije" i Križić, glavni urednik nedeljnika "Hrvatsko slovo", otkrili identitet zaštićenog svedoka u postupku protiv generala Hrvatske vojske Tihomila Blaškića, a koji je svedočio na zatvorenoj sednici na Blaškićevom sudjenju, kao u delove iskaza tog svedoka. Jović i Križić bi trebalo da se o krivici izjasne 26. septembra, ukoliko se do tada pojave u Hagu. Prethodno su, zbog istog dela, optuženi i bivši šef obaveštajne službe Hrvatske, general Markica Rebić, kao i Stjepan Šešelj i Domagoj Margetić, urednik i izdavač "Hrvatskog slova", te Ivica Marijačić, novinar. Kazna za nepoštovanje suda je do sedam godina zatvora, do 100 hiljada evra ili kombinacija te dve kazne.
-
Nema komentara.













