Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
26. 09. 2005
NAPLATA TV PRETPLATE PREKO EPS SUPROTNA ZAKONU
BEOGRAD, 26.09.2005. – Ministarstvo rudarstva i energetike Srbije smatra da je naplata televizijske pretplate preko jednog računa, na kojem bi se nalazio i iznos za utrošenu električnu energiju, u suprotnosti sa zakonom i propisima koji utvrđuju delatnost Elektroprivrede Srbije. Zakon o energetici i niz drugih pravnih akata, obavezali su EPS da iz svog sastava izdvoji nekoliko preduzeća koja su toj kompaniji pružala usluge, a nisu učestvovala u proizvodnji uglja i struje, pa zbog toga EPS zakonom nije dozvoljeno da na računu za struju fakturiše bilo čije druge usluge, osim onih koje su utvrđene kao osnovna delatnost kompanije, objasnili su u ministarstvu agenciji Beta. U EPS je Beti rečeno da su oni spremni da ispoštuju odredbu Zakona o radiodifuziji kojom je predviđeno da se naplata TV pretplate realizuje preko te kompanije, ali tako što će kupac električne energije dobijati dva posebna računa, jedan za struju, a drugi za TV pretplatu.
-
Nema komentara.













