Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
01. 10. 2005
ITALIJA DVA DANA BEZ ŠTAMPE
RIM, 01.10.2005. – U Italiji tokom vikenda neće biti novina na kioscima, jer su jutros u dvodnevni štrajk stupili novinari u listovima i agencijama. Nacionalni savez italijanskih novinara (FNSI) pozvao je na štrajk zbog prekida pregovora s izdavačima o novim radnim ugovorima. U pismu predsedniku italijanske republike Karlu Azeljiju Ćampiju, novinarsko udruženje ističe da je svesno težine odluke o štrajku novinara. Udruženje izdavača (FIEG) izražava zabrinutost zbog štrajka novinara koji šteti interesima celog novinstva. Izdavači, međutim, smatraju da su zahtevi novinarskog sindikata neprihvatljivi. Sledećeg vikenda, 7. i 8. oktobra, neće raditi novinari državnih, privatnih i lokalnih radija i televizija.
-
Nema komentara.













