Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
10. 10. 2005
SPORAN ZAKUP PROSTORIJA, DEMOLIRANE ANTENE
ZRENJANIN, 10.10.2005. – Korisnici kablovske mreže u Zrenjaninu ostali su pre nekoliko dana bez prvog programa državne televizije a razlog za to su nesuglasice firme SBB, koja obezbeđuje kablovsku mrežu, i dopisništva Radio televizija Srbije, stoji u obaveštenju na info-kanalu ove firme. U obeveštenju se navodi da je "RTS 1 isključen iz sistema zbog sabotaže i opstrukcije rada SBB firme od strane radnika RTS. Radnicima SBB nije dopušteno da izađu na krov ‘Vodotornja’ gde se nalazi antenski sistem." U obaveštenju sa navodi da je kablovska mreža bila primorana na ovaj potez zbog događaja koji se desio u četvrtak, 4. oktobra kada su nepoznata lica demolirala antene na krovu do kojih pristup imaju samo zaposleni u RTS. Nezvanično, problemi oko zakupa i korišćenja poslovnog prostora u zgradi Vodotornja u Zrenjaninu traju duže vreme. Sporazum RTS i SBB podrazumevao je dogovorno korišćenje, uz nadoknadu, terase najviše zgrade u centru Zrenjanina, gde su locirane antene kablovske mreže. Sedište SBB smešteno je u toj zgradi na desetom spratu a Radio televizija Srbije na jedanaestom, a da bi imali pristup antenama na krovu zgrade, radnici kablovske mreže moraju da koriste posebna odobrenja državne televizije.
-
Nema komentara.













