Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
31. 10. 2005
NOVINARI STUPILI U ŠTRAJK
NOVI PAZAR, 31.10.2005. – Nakon što skoro pola godine ne primaju plate i konstantno trpe sve vrste pritisaka i ucena od poslodavca i nosilaca vlasti u javnim preduzećima u opštini Novi Pazar, novinari i ostali zaposleni u Regionalnoj televiziji Novi Pazar i Radio Novom Pazaru krajem prošle nedelje su stupili u štrajk, navodi se u saopštenju Sindikata Nezavisnost JP "Novi Pazar". Oni zahtevaju da im se isplate sve zaostale zarade, poveća zarada za 50 odsto i da se smeni v.d. direktora. "Poslodavac je, nakon što smo u zakonskim okvirima organizovali štrajk, zabranio ulaz učesnicima u štrajku u prostorije Regionalne televizije i nije uvažio naše mišljenje i prijedloge radi ostvarivanja minimuma procesa rada, na šta smo zakonom obavezni. Već drugog dana štrajka ni jedan od novinara ili drugih zaposlenih učesnika u štrajku nema pristupa prostorijama RTV. U isto vrijeme dolaze nepoznata lica, ulaze i izlaze kad ona hoće, a u međuvremenu nas vrijeđaju, omalovažavaju i maltretiraju do fizičkih pretnji", piše u saopštenju ovog sindikata. Štrajkači navode da su na osnovu zakona bili dužni da se obrate osnivaču i poslodavcu, i to su učinili, i bez – kako kažu – ikakvih političkih uplitanja obraćaju se javnosti, medijima i novinarima da im pruže podršku i solidarišu se sa njima.
-
Nema komentara.













