Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
07. 11. 2005
TV PRETPLATA MORA DA SE PLAĆA
POŽAREVAC, 07.11.2005. – “U daljoj demokratizaciji društva, potrebno je, a zakon to i nalaže, privatizovati medije u državnoj svojini, gde će, najviše dobiti zaposleni u tim kućama. Oni mogu da u neku ruku postanu vlasnici tih medija, putem raznih kredita. Ako je u javnosti i bilo polemika oko plaćanja pretplate za nacionalnu televiziju, sada postoji zakonska forma i normalno je da ta pretplata mora da se plaća kroz račune za električnu energiju. U proteklom periodu mediji su dobijali ulogu koja im nije pripadala. Mediji ubuduće treba da budu sredstva za javno informisanje, da nas objektivno i odgovorno obaveštavaju i informišu”, naglasio je republički ministar kulture Dragan Kojadinović, otvarajući 10. požarevačko Bijenale "U svetlosti Milene".
-
Nema komentara.













