Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
08. 11. 2005
ILIĆ: ĐILAS KRIV ZA KOLAPS RTS-A
VALJEVO, 08.11.2005. – Velimir Ilić izjavio je da B92 finansiraju mafija i tajkuni i izneo optužbe na račun šefa Narodne kancelarije Dragana Đilasa. Ministar za kapitalne investicije u Vladi Srbije je u izjavi za lokalnu "Vujić televiziju" iz Valjeva, optužio Đilasa da vodi kampanju protiv njega i da je "gazda B92 i lista 'Kurir'", sto će, kako je rekao, i dokazati. "To je tačno i to cela Srbija zna. Mogu to da dokažem, a neka on (Đilas) dokaže suprotno", rekao je Ilić. Ilić je rekao za Đilasa da "reketira pojedina javna preduzeća poput 'Telekoma'", kao i da je u finansijski kolaps doveo Radio televiziju Srbije što će sada koštati sve građane Srbije. Ilić je Đilasa pozvao na televizijski duel, ali i zapretio da će ga "kad-tad strpati u zatvor kako bi se videlo ko je lažov, a ko lopov". Đilasa je optužio i za, kako je naveo, "upad TV B92" na njegov privatni posed (u selu Atenica kod Čačka), na njegovo "pradedovsko ognjište". "Naučiću ga (Đilasa) pameti kad-tad. Nikada mu to neću oprostiti, moraće da mi objasni šta B92 ima da snima na mom imanju, gde su živeli moj otac, deda, pradeda i čukundeda, a sada tu živi moja porodica", rekao je Ilić. Ministar za kapitalne investicije zamerio je predsedniku Srbije Borisu Tadiću što se okružio "sumnjivim tipovima poput Đilasa i (Srđana) Šapera, koji ga tapšu po ramenima".
-
Nema komentara.













