Home
/
Medijska scena
/
Arhiva vesti do septembra 2011.
12. 11. 2005
"NEMA PRITISKA DRŽAVE NA MEDIJE"
BEOGRAD, 12.11.2005. – Dragan Kojadinović kaže da nema pritisaka države na medije, da je bilo gore pod Miloševićem i poručuje novinarima da ne kukaju. Ministar kulture i medija u Vladi Srbije Dragan Kojadinović reagovao je na izveštaj Evropske komisije posvećen stanju u Srbiji i Crnoj Gori, u kome se, osim o problemima u pravosuđu i organizovanom kriminalu, govori i o medijima u Srbiji. U izveštaju se, naime, navodi da u Srbiji ima slučajeva da državni službenici prete novinarima i tako ugrožavaju slobodu medija. Kojadinović kaže da posebno nema pritisaka poput onih iz Miloševićevog vremena i posle 5. oktobra: "Mislim da je prošlo vreme i kukanja i kukumavčenja i pozivam sve novinare, a ja sam njihov kolega 30 godina, da se konačno okrenu profesionalnom radu ili ako ima pritisaka, posebno ako pritisci dolaze iz državnih organa, da javno o tome govore i da vidimo ko su ti koji se sada smeju drznuti da na bilo koji način utiču". U Vladi Srbije kažu i da je odgovornost za stanje u medijskoj sferi i na prethodnoj vladi, i da za 18 meseci nije moglo više da se uradi.
-
Nema komentara.













